f5 Load Balancerda Öncelik Grup Aktivasyonu

Merhabalar,

f5 de priority group activation, havuz üyelerinin yalnızca tercih edilen havuz üyeleri yoksa kullanılmasına izin verir. Her havuz üyesi atanır ve bağlantılar önce en yüksek öncelikli havuz üyelerine gönderilir. Minimum kullanılabilir üye sayısı atanır ve bu sayıdan daha azı kullanılabilir olursa, bir sonraki en yüksek öncelikli havuz üyeleri etkinleştirilir.

Örneğin, aşağıdaki şekilde, üç fiziksel donanım havuzu üyesine 10 öncelik atanmıştır. sanal makineler yedek olarak dağıtıldı ve 5 önceliği atandı. Öncelik Grubu Etkinleştirmesi ayarı 2 ise, tüm havuz üyeleri kullanılabilir olduğunda, yalnızca Öncelik 10’daki fiziksel düğümler grubu kullanılacaktır.

Ancak, 2 öncelik 10 havuz üyesinden daha azı kullanılabilir duruma gelirse, otomatik olarak öncelik 5 grubundaki sanal makineler kullanılır.

Öncelik grubu etkinleştirmesi kalıcılık davranışını değiştirmez; düşük öncelikli üyelere gönderilen yeni bağlantılar devam eder, daha yüksek öncelikli üyeler tekrar kullanılabilir olduğunda dahi connection kapatılana kadar devam edecektir.

Kolay Gelsin…

Yeteneklerini kullanarak başarılı olan insanlarla bir sorunum yok, sadece başarının en üst hedef olmadığını düşünüyorum. Özgürlük, bilginin paylaşılması - genişlemesi başarının, kişiselliğin ötesinde şeyler. Kişisel başarı yanlış değil ama etkisi sınırlanmış, eğer gerektiği kadarını elde ettiyseniz hala bunun için açlık duymak ayıp, tabii doğruluk, güzellik ve adalet için durum tam tersi. / Richard Stallman